Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Yrd.Doç.Dr. Selda Çatak TÜREDİ

Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu
Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Çağış Kampüsü Çağış / BALIKESİR

1969 yılı Bursa-İznik doğumluyum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Bursa-Gemlik ilçesinde bulunan okullarda tamamladım.
Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümünü 1991 tarihinde bitirdim. Aynı yıl Uludağ üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı (Muhasebe Finansman)’ında yüksek lisansa başladım. “Muhasebe Denetiminde Kanıtlar ve Vergi Denetimi Açısından İncelenmesi” adlı tez çalışmamı bitirerek Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksekokulu İşletmecilik programı Öğretim görevlisi olarak atandım.
1995 yılında Balıkesir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği ve otelcilik Anabilim Dalında, doktora çalışmama başladım. 2000 yılında hazırladığım “Konaklama İşletmelerinin İç Kontrol Sistemlerinde Etkinliğin Arttırılması ve Otomasyon İmkanları” adlı çalışmamı bitirerek Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği programında Yrd. Doç. Dr. Olarak Öğretim üyeliğine atandım. Halen bu görevde devam etmekteyim. Evli ve bir çocuk annesiyim.

YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
KONAKLAMA İŞLETMELERİNDE MUHASEBE BİLGİ SİSTEMİ İLE İÇ KONTROL SİSTEMİ ARASINDAKİ İLİŞKİLER
İŞLETMELERDE İÇ KONTROL SİSTEMİNİ OLUŞTURAN UNSURLARDAN KONTROL ÇEVRESİNİN (ORTAMI) İNCELENMESİ