Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

 

Doç. Dr. Yusuf ŞAHİN

Yusuf Şahin, 1971 yılında Giresun’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimi Giresun’da tamamlayan Şahin, lisans öğrenimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde (1994), yüksek lisans öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde (1998), doktora öğrenimini de Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde (2002) tamamladı; 2006 yılında doçent oldu. Şahin, 1995 yılında Araştırma Görevlisi olarak işe başladığı Karadeniz Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde 2003 yılında Yardımcı Doçent, 2007 yılında da Doçent oldu. Şahin, Haziran 2004-Mart 2005 arası dönemde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Müdür Yardımcılığı yaptı; Eylül 2004 tarihinden buyana Kamu Yönetimi Bölümü, Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı Başkanlığını, Ocak 2007’den itibaren de Kamu Yönetimi Bölümü Başkanlığını yürütmektedir.

Şahin, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Kentleşme ve Çevre Sorunları, Mahalli İdareler, İmar Hukuku, Yönetim Bilimi; Mimarlık Fakültesi’nde İmar Hukuku, Kentsel Siyaset dersi vermektedir.

Şahin, evlidir ve iki çocuğu vardır.

Şahin, İngilizce bilmektedir.

YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ


"ZORUNLU DEPREM SİGORTASI" ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME

ENCÜMENLERİN ÜYELERİ SEÇİMLE Mİ GÖREVE GELMELİDİR?

ÇEVRE SORUNLARI ÜZERİNE BİR DEĞERLENDİRME