Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Yrd.Doç.Dr. Güler GÜNSOY
1967 yılında Emirdağ’da doğdum. 1985 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesinde İktisat Bölümünde yüksek öğrenimime başlayıp 1989 yılında mezun oldum. Ara vermeden Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Anabilim Dalın da Yüksek Lisans eğitimime başlayıp 1991 yılında bitirdim. Hemen arkasından aynı bölümde Doktora eğitimine başlayıp 1997yılında Doktoramı bitirerek Dr. unvanını aldım. 1994 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinde Öğretim görevlisi olarak göreve başladım ve Bolu ilindeki AÖF Bürosunda aktif olarak 5 yıl İktisat teorisi, Uluslararası İktisat, Para ve Banka derslerini yürüttüm. İlk defa uzaktan Anadolu Üniversitesine bağlı AÖF’si bürosunun kurulmasında ve “ Akademik Danışmalık Hizmetlerinin” yürütülmesinde çeşitli görevler üstlendim. 1999 yılında aynı üniversitede Yrd.Doç.Dr. unvanını kazandım. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünde Yrd.Doç.Dr. olarak görevime devam etmeye başladım. Halen Anadlu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde, İktisat Bölümü’nde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktayım. Temel çalışma alanlarım, iktisadi büyüme,çevre ekonomisi makro ekonomi kriz ve yoksulluk.
YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
ÇEVRESEL BOZULMA VE EKONOMİK BÜYÜME İLİŞKİSİ ÜZERİNE BİR İNCELEME