Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Av. Birant ESİNOĞLU
11 Temmuz 1960’ da Yozgat’da doğdum. İlkokulu, Yozgat’da , ortaokul ve liseyi Bursa’da bitirdim. Liseden sonra İstanbul Hukuk Fakültesi’ ni kazandım. 1984’de Hukuk Fakültesinden mezun oldum. 1984 yılından beri serbest avukatlık yapmaktayım. Evliyim ve 9 yaşında bir kızım var.
Avukatlıkta branş yönelişim sınai mülkiyet hakları olarak tabir edilen marka, patent, tasarım, tescilleriyle ilgili davalarda uzmanlaşmak şeklinde oldu.
Bu yönelişin ardından Türk Patent Enstitüsünün açmış olduğu marka vekilliği ve patent vekilliği sınavına girerek başarılı oldum ve bu belgeyi kullanmaya hak kazandım. 1997 yılında bu belgelerime dayanarak Marmara Patent Ofisi Ltd. Şti.’ ni kurdum. Bu tarihten beridir de firmanın ortağı ve hukukçusu olarak çalışmaktayım. Türk patent ve marka vekilliğinin yanında Avrupa Patent Vekili hakkınada sahibim.
Sanayicilerimize ve işadamlarına yönelik sınai mülkiyet hakları konusunda çeşitli televizyon ve radyo programlarına konuşmacı olarak katıldım. Çeşitli dergi ve gazetelerde de uzmanlıklarım olan marka, patent, tasarım tescilleri ISO 9000 Kalite Sistemleri konularında yazılarım yayınlanmıştır. Ayrıca mahkemelerde uzmanlık alanım olan sınai mülkiyet hakları tescillerine yönelik davalarda bilirkişilik yapmaktayım..
YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ

TANINMIŞ MARKALAR
İŞÇİ BULUŞLARI-ÜNİVERSİTE BULUŞLARI
FİKRİ MÜLKİYET VE SINAİ MÜLKİYET AYRIMI