Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Yıldız AYANOĞLU
1969 yılında Bulgaristan'da doğdu. İlk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra Razgrad Ticaret Lisesinin Sanayi İşletmelerinde Muhasebe ve Kontrol Bölümünden 1988 yılında mezun oldu. Aynı yıl Varna İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Muhasebe ve Kontrol Bölümünü kazandı. Bir yıl sonra Türkiye'ye göç nedeniyle Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine yatay geçiş yaptı.

Mezun Olunca Şubat 1993'de aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Muhasebe Master programına başladı. 1994 yılında G.Ü.İ.İ.B.F İşletme Bölümünde Araştırma Görevlisi oldu. Master tezinin konusu "Türkiye Demir Çelik İşletmelerinde Maliyet Sisteminin İncelenmesi ve Amaçlara Uygunluk Açısından Değerlendirilmesi"dir. 1997 yılında aynı Enstitünün Muhasebe - Finansman Doktora programına kaydoldu. Halen doktora eğitimine devam etmekte ve Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktadır.

YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
YÜKSEK ENFLASYON DÖNEMLERİNDE FİNANSAL RAPORLAMA STANDARDI İLE ÜLKEMİZDE YÜRÜRLÜKTE OLAN ENFLASYON ETKİSİ GİDERMEYE YÖNELİK UYGULAMALARIN KARŞILAŞTIRILMASI