Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Suat İLHAN
1925 yılında Tokat'ta doğdu. Kuleli Askeri Lisesi (1943!, Harp Okulu (1945), Toptu Okulu (19471. Kara Harp Akademisi (1958), Silahlı Kuvvetler Akademisi (1961) eğilimleri ile birlikle yurt içinde ve yun dışında çeşitli kurslara katıldı. Bütün yurt sathında rütbelerinin gerektirdiği kıta ve karargah görevlerinde bulundu. Bükreş'te askeri ataşelik. Kara Harp Akademisinde Harp Tarihi, Askeri Coğrafya ve Jeopolitik öğretim üyeliği yaptı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı. Sıkıyönetim ve Kolordu Komutanlığından sonra 1983 yılında Korgenerallikten kadrosuzluk sebebiyle emekli oldu.
Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu ve bunlara benzer akademik sorumlulukları olar Atatürk Araştırma Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi' nin bağlı olduğu Atatürk Kültür. Dil ve Tarih Yüksek Kurumu' nu teşkil etmek görevini aldı. Dokuz yıl bu Kurumun kurucu başkanlığını yaptıktan sonra yaş haddinden emekli oldu:
Evli ve iki çocuk sahibidir. Atatürk Araştırma Merkezi Şeref" üyesidir. Fransızca bilir.
YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
TÜRKİYE'NİN AB YOLU TIKANDI
AVRUPA BİRLİĞİ ÜYELİĞİ ATATÜRKÇÜLÜĞÜN SONUDUR