Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Dr. jur. Savaş BOZBEL (LL.M)
1970 yılında Nevşehir/Derinkuyu'da doğan Savaş Bozbel, 1989 yılında Yedikule Lisesi'nden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde hukuk öğrenimine başladı. Hukuk Fakültesi mezuniyetinin ardından (1993) avukatlık stajını tamamladı ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Özel Hukuk alanında master derslerine girdi. Daha sonra 1996 yılında Münih Goethe-Instıtut'da ve Köln Üniversiteleri'nde Almanca Dil Sınavlarını verdikten sonra, Münih Ludwig-Maximilian Üniversitesi'nde Master öğrenimine başladı ve 1999'da master öğrenimini bitirdikten sonra aynı yıl Regensburg Üniversitesi'nde Ticaret Hukuku alanında doktorasına başladı ve 2003 yılında doktorasını bitirdi. Evli ve iki çocuk babası olan yazarın İnternet ve Hukuk alanında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.
YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
INTERNET ALAN ADI (DOMAİN NAME) MÜRACAAT VE TESCİL UYGULAMALARI - DÜNYADAKİ UYGULAMALAR IŞIĞINDA TÜRKİYE UYGULAMASININ DEĞERLENDİRİLMESİ
ALMAN BORÇLAR HUKUKU REFORMU İLE (DAS SCHULDRECHTSMODERNİSİERUNGSGESETZ) GETİRİLEN DEĞİŞİKLİK VE YENİLİKLER
ALMAN ANAYASA UYGULAMASINDA DİN VE VİCDAN HÜRRİYETİ