Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Dr. Mehmet Ali AKTAŞ
1961 yılında İkizyaka´da doğdu. 1990 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans, 2001 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütüsü İşletme Ana Bilim, Muhasebe Finansman Bilim Dalında Yüksek Lisans (Master) ve 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalında Doktora eğitimini tamamladı. Yeminli Mali Müşavir olarak Ankara’da görev yapmaktadır. Zaman zaman eğitmenlik görevini de üstlenmektedir. Vergi, Muhasebe, Denetim, Kontrol ve güncel konularda çeşitli dergilerde yayımlanmış çalışmaları mevcuttur. Türkiye İç Denetim Enstitüsünün üyesidir. 2’nci kademe Antrenör ve Milli Hakemdir. Bilginin Paylaştıkça Geliştiğine ve Ülke Yararına Kullandıkça Önem Kazandığına İnanan yazar evli ve bir çocuk babasıdır.
YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
ÜCRETLİLERDE VERGİ İNDİRİMİ VE UYGULAMASI
PERAKENDECİLİK VE DİĞER İŞLETMELERDEN FARKLARI
PERAKENDE SATIŞ MAĞAZALARI ve ZARAR ÖNLEME METOTLARI
İÇ KONTROL SİSTEMİ VE VERİMLİLİK İLİŞKİSİ
241 SERİ NO.LU GELİR VERGİSİ GENEL TEBLİĞİ ve UYGULAMADA KARŞILAŞILAN PROBLEMLER
VERGİ BEYANNAMELERİNİN MESLEK MENSUPLARINA İMZALATTIRILMAMASININ SONUÇLARI VE ÖNERİLER