Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Fatih SARIOĞLU
1973 Sivas doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Sivas'ta yaptı. 1990 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden 1994 yılında mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Teorisi Bilim Dalı Programında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı (1997). Halen Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Anabilim Dalı Doktora öğrencisidir ve Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Bilimsel Çalışmaları:
1980'den Sonra Türkiye'de İç Borçlanma Politikasında Değişiklikler, İç Borçların Gelişimi ve İç Borç Sorununa Yönelik Çözüm Önerilerinin Değerlendirilmesi, İ.Ü. SBE, Yüksek Lisans Tezi, 1997.
Vergi Sisteminin Bütünselliği ve Artan Oranlılık, (G.Ü. İ.İ.B.F. Dergisi yayın portföyünde)

YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
VERGİ ZİYAI SUÇ VE CEZASININ İNCELENMESİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ
GELİR VERGİLEMESİ BAKIMINDAN FARKLI BİR MODEL:HOLLANDA GELİR VERGİSİ VE TÜRK GELİR VERGİSİ İLE KARŞILAŞTIRILMASI