Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Yrd.Doç.Dr. Bülend Aydın ERTEKİN

1962 İstanbul doğumlu olan Bülend Aydın ERTEKİN, 1983 yılında Kanada Montreal'de üniversite öncesi mecburi ön lisans eğitimini "Collège d'Enseignement Général et Professionnel du Vieux-Montréal, (CEGEP) ", Sosyal Bilimler Bölümü'nde tamamladıktan sonra, lisans eğitimini yine Montreal şehrinde, "Université du Québec à Montréal, Siyaset Bilimi ve Hukuk Fakültesi, Siyaset Bilimi Bölümü'nde 1988 yılında tamamlamıştır.

1989 yılında yurda dönen Ertekin, 1989- 1990 yılarında, Dupont De Nemours- Sabancı (DUSA) şirketinin üretim tesislerinde Eğitim ve İdari İşler uzmanı, 1990- 1993 yıllarında Türkiye Kalkınma Bankası Kuruluşu Depa Dış Ticaret şirketinde Kuzey Afrika Bölge Müdürü ve İhracat Koordinatörü, 1993-1994 yıllarında İzmit Büyük Şehir Belediye'sinde APK uzmanı olarak çalıştıktan sonra, 1994 yılında akademik hayatındaki ilk çalışmasına Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde Öğretim Görevlisi olarak başlamıştır.

Aynı üniversitenin "Avrupa Topluluğu ve Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Birimi"nde 1994-1998 yılları arasında Müdür Yardımcılığı ve öğretim görevlisi olarak görev yaptığı Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde de 1996-1999 yılları arasında Bölüm başkan yardımcılığı yapan Ertekin, 1999 yılında öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladığı Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın ve Yayın Bölümü'nde 2004 yılından itibaren "Yardımcı Doçent" unvanı ile atandığı öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ertekin, 1994 yılında Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümü'nde Yüksek Lisans derslerini tamamladıktan sonra, 1998 yılında "Türkiye'nin Bosna-Hersek Politikası" adı altında yeniden kaleme aldığı yeni bir tez çalışması ile Sakarya Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nden Yüksek Lisans tezini başarı ile tamamlayarak "akademik uzmanlık unvanı" almıştır. Hemen aynı yıl İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde doktora programına kayıt olan Ertekin, 17 Şubat 2004 tarihinde ise, alan çalışmasını Kanada - Halifax' da yaptığı (2002-2003), "Küreselleşen Yeni Dünya Düzeni'nde 11 Eylül Sonrası Güç Dengesinin Yapılanması ve ABD Liderliği ve Egemenliği Altında Yeni Dünya" konulu doktora tezi ile "doktora" unvanını hak kazanmıştır. 2006 yılında ise, ikinci doktora çalışmasını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Basın ve Yayın Doktora programında "Gazetecilik Meslek Etiğinin Kuramsal Açıdan İncelenmesi ve Bir Uygulama Olarak 11 Eylül 2001 Olayının Türkiye ve Kanada Gazetelerindeki Yansıması" konulu doktora tezi ile tamamlamıştır.

IQ Kültür Sanat yayınlarından ""Amerika'nın Küreselleşen Hakimiyeti ve Saldırı Planı" adı altında bir kitabı bulunan Ertekin, ayrıca çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce, ve inceleme düzeyinde ise orta derecede İspanyolca bilmektedir. Hobileri arasında yabancı dil öğrenmeyi seven Ertekin halen, İspanyolca, Rusça ve Arapça çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk babası olan Ertekin'in akademik çalışma alanında siyasal bilimler, uluslararası ilişkiler ve gazetecilik Meslek Etiği konuları ile ilgilenmekte olup, halen çalışmakta olduğu Anadolu Üniversitesi'nde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında ders vermektedir.

YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERDE MESLEK ETİĞİNİN UYGULANABİLİRLİĞİ BİR GERÇEK Mİ YOKSA BİR MİT Mİ?
RUSSIA’S CHALLENGE AS A PRINCIPAL ACTOR IN THE BALANCE OF POWERS OF THE CENTRAL ASIA