Kapat (x)

Değerli Yazarlarımız ve Ziyaretçilerimiz,

Ocak 1998 yılından bu yana Türkiye' nin İLK Hakemli İnternet Dergisi olan Mevzuat Dergisi yıllardır sayısız akademik araştırmaya ve makaleye yer vererek Türkiye' de bilimin gelişmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Takipçilerinin de bildiği gibi Mevzuat Dergisi bir süredir gayrifaal duruma düşmüş olup son sayısını Haziran 2013 tarihinde çıkartmıştır. Başar Mevzuat olarak yol açmış olduğumuz elektronik yayıncılık günümüzde ülkemizde önemli noktalara gelmiş olup Mevzuat Dergisi bu yönden misyonunu tamamlamıştır.

Mevzuat Dergisi 31.10.2017 tarihine kadar sadece dergi yazarlarımızın yazdıkları makalelerine erişebilmesi ve gerekli yedeklerini alabilmesi amacıyla yayında kalacak olup bu tarihten sonra yayın hayatını sonlandıracaktır.

Bu gune kadar bize gostermis oldugunuz ilgi icin tesekkur ederiz.

Mevzuat Dergisi - Iletisim: info@mevzuatdergisi.com

YAZARLARIMIZ

Doç. Dr. Binnur ÇELİK
Ankara doğumlu olan Binnur ÇELİK, ilk, orta ve lise tahsilini TED, Ankara Kolejinde tamamlamıştır. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuş ve 1981 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde açılan maliye asistanlığı sınavı kazanarak göreve başlamıştır.

Doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde 1988 yılında tamamlayan, 1989 yılında Yardımcı Doçent, 1995 yılında Doçent olan ÇELİK, şu anda Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Maliye Bölümü Öğretim Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Şimdiye yayınlanmış "Gümrük Vergisi Hukuku" isimli kitabı ve birçok makalesi bulunan ÇELİK, evli ve bir çocuk annesidir.

YAZARIMIZIN MEVZUAT DERGİSİNDE YAYINLANMIŞ MAKALELERİ
VERGİ HUKUKUNDA KANUNİ SÜRELERİN UZAMASINA NEDEN OLAN "ZOR DURUM" UYGULAMASI
YENİ GÜMRÜK KANUNU, DENİZ YOLUYLA TRANSİT REJİMİ VE AYKIRI DAVRANIŞLARA GETİRİLEN MÜEYYİDELER
TAKAS - MAHSUP FARKLILIĞI VE TAKASIN KAMU ALACAKLARINI KORUYAN BİR MÜESSESE OLMASININ NEDENLERİ
TASFİYE MEMURLARININ SORUMLULUĞU